56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor. 3’üncü ve 4’üncü etapları Alanya’da yapılacak organizasyonda 175 bisikletçi pedal çevirecek.

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor. 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. ve 4. etapları Alanya’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en prestijli spor organizasyonlarından 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 25 takımdan 175 bisikletçi pedal çevirecek. TUR 2021’in 3. etabı 13 Nisan Salı günü Beyşehir’de başlayacak ve Alanya Anıt Önü’nde
tamamlanacak. 4. etap 14 Nisan Çarşamba günü saat 10.20 de İskele Şelale önünden start
alacak.

KAPANACAK YOLLARA DİKKAT

13 Nisan 2021 12:00-17:00 arası Keykubat Heykeli ile Alanya Orman İşletmesi arası trafiğe
kapalı ve aynı güzergah üzerinde araç trafiğinin yapılmaması,
14 Nisan 2021 07:00-10:00 arası Kuyularönü cami, İskele ve Atatürk Anıtı arası
09:30-11:00 arası Atatürk Anıtı-Dinek Mevkii arası gidiş istikametinde trafiğe
kapalı ve güzergah üzerinde araç parkının yapılmaması gerekmektedir.

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun
56.’sı 11-18 Nisan 2021 tarihleri arasında Kapadokya-Kuşadası güzergahında 8 etapta
gerçekleştirilecek ve 185 ülkeden canlı yayınlanacaktır. Ülkemizin tanıtımına büyük katkı
sağlayan yarışın 3. etabı Beyşehir-Alanya ve 4. etabı Alanya-Kemer’de gerçekleştirilecektir. Bölgemizin tanıtımı açısından oldukça önemli bir organizasyon. Biz de Alanya Belediyesi
olarak üzerimize düşen çalışmaları titizlikle yaparak hazırlıklarımızı tamamladık. Yarışın
kusursuz gerçekleşmesi için Alanya Belediyesi ve diğer kurumlar olarak gereken önlemleri ve tedbirleri aldık. Tüm vatandaşlarımızdan trafiğe kapalı yolları tercih etmemelerini istiyoruz.” dedi.

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlıyor. Buna göre Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun etapları ve mesafeleri şöyle:

1. etap: Nevşehir-Kapadokya (167.3 kilometre)
2. etap: Konya-Konya (144.9 kilometre)
3. etap: Beyşehir-Alanya (212.6 kilometre)
4. etap: Alanya-Kemer (184.4 kilometre)
5. etap: Kemer-Elmalı (Göğübeli) (160.3 kilometre)
6. etap: Fethiye-Marmaris (129.1 kilometre)
7. etap: Marmaris-Turgutreis (180 kilometre)
8. etap: Bodrum-Kuşadası (160.3 kilometre)
Toplam mesafe :  1347 km.

Tip1 diyabetli bireyler de katılacak

Tamamı Tip 1 diyabetli sporculardan oluşan ve dünyanın dört bir yanındaki bisiklet yarışlarına katılan Team Novo Nordisk, 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yarışacak. Team Novo Nordisk, altı etaptan oluşan ve yüksek dayanıklılık gerektiren bu yarışa katılarak dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Novo Nordisk bisiklet takımı verdiği bu ilhamla Tip 1 diyabetli bireyleri sporda olduğu gibi yaşamın her alanında aktif olmaya davet ediyor.

Novo Nordisk Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şirket olarak misyonlarının, global iş birlikleri ve geleceğe yön veren yaklaşımla  21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 100 yıldır kendini diyabet alanında toplumsal sağlığa adamış ve dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen bir firma olan Novo Nordisk’in, insan sağlığına yarattığı faydayı tüm kazanımların önüne koymaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için pek çok bilimsel ve sosyal eğitimler düzenlediklerine vurgu yapan Dr. Burak Cem, farkındalık yaratacak projeleri desteklediklerini, yeni projeler geliştirdiklerini ve hastalar için etkin bir yaklaşım sunduklarını söyledi.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler