Bebekler şimdi daha rahat uyuyor

Bir bebeğin rahat bir uyku uyuyabilmesi için cildinin sağlıklı olması da büyük önem taşıyor. Çok hassas olan bebek cildi, doğru ürünler tercih edilmediğinde kolayca zarar görüp bebeğinizin rahat bir uyku uyumasına da engel oluyor.

 

Bebeklerin sağlıkla büyüyüp gelişebilmesi için uyku çok önemli bir rol oynuyor. Bebeklerin rahatça uykuya dalabilmesine yardımcı olmak için beslenmesi, uyku saatlerinin düzenlenmesi, uykudan önce banyo yaptırılması ve doğru ürünlerin cildine hafif bir masaj yapılarak uygulanması faydalı olabiliyor. Banyo ve sonrasında yapacağınız masaj bebeğin cildini rahatlattığı için bebek daha kolay uykuya dalıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Erol, “Masaj uykuya dalmayı kolaylaştırdığı gibi bebeğin gelişimini de hızlandırıyor” dedi.

İçeriğinde sabun olan sıradan cilt temizleyicileri sağlıklı bebek cildinin olmasını gereken pH değerini 5.5 den 7 ila 9’a kadar yükseltebiliyor. Bu durum da cilt kuruluğu, kaşıntı, tahriş, alerji ve egzema gibi problemlere neden olabiliyor. Bebeğin cildi zarar gördüğünde ise rahat bir uyku uyuması mümkün olmuyor.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler