Beyin tümöründen 3 saatte kurtuldu

Ukrayna uyruklu 56 yaşında Iryna Poplavska, beyin tümöründen 3 saatte kurtuldu. Tümörün yol açtığı baş ağrısı şikâyeti ile Medical Park Karadeniz Hastanesi’ne başvurdu.

Medical Park Karadeniz Hastanesi’ne başvurduğunda yürüyemeyen ve sol tarafında ciddi felç bulunan Iryna Poplavska, 3 saatlik ameliyat sonucunda beynindeki tümörden mikro cerrahi teknikle kurtuldu. Poplavska, operasyondan sonra tekrar yürümeye başlayarak kendi ihtiyaçlarını yardım almaksızın karşılamaya başladı.

Hastalarına yaptıkları tedaviyle ilgili açıklamada bulunan Medical Park Karadeniz Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Güngör Usta, “Ciddi tümöral ödemi bulunan hastamız, 3-4 günlük antiödem tedavinin ardından ameliyat edildi. Hastanın kafatası açılarak (kraniyotomi yapılarak) mikrocerrahi teknikle beynindeki tümör tamamen çıkarıldı. Ameliyattan sonra 10 gün kadar daha takip edilen hasta şifa ile taburcu edildi” diye konuştu.

Felci düzeldi, yürümeye başladı

Hastalarının acil olarak ameliyat olmaması halinde 1 ay içinde hayatını kaybedebileceğinin altını çizen Op. Dr. Usta, “Yaptığımız başarılı operasyon sonucunda hastamız Iryna Poplavska’nın beynindeki tümör tamamen temizlendi. Ameliyat öncesi hastamızın sol tarafında bulunan felç tamamen düzeldi. Operasyondan sonra tekrar yürümeye başlayarak kendi ihtiyaçlarını yardım almaksızın karşılamaya başladı. 10 günlük gözetim sonrası herhangi bir başka problem olmadığı tespit edilince taburcu edildi” dedi.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler