Bristol Myers Squibb’ten Rusya’ya görevlendirme

Bristol Myers Squibb’ten Rusya’ya görevlendirme… BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı, bir süreliğine Rusya ekibine liderlik edecek.

Bristol Myers Squibb’ten Rusya’ya görevlendirme… BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı, mevcut sorumluluk bölgesine ek olarak bir süreliğine Rusya ekibine liderlik edecek. 1 Mayıs itibarıyla Rusya Geçici Genel Müdürü olarak göreve başlayan Ece Kaşıkcı aynı zamanda Türkiye yönetiminden sorumlu olmaya devam edecek.

Bristol Myers Squibb'ten Rusya'ya görevlendirme
BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı

Tüm dünyada yenilikçi ilaçları geliştirerek pazara sunan lider biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb’in Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı mevcut sorumluluk bölgesine ek olarak geçici bir süre Rusya ekibine de liderlik edecek.

ABD dışındaki uluslararası pazarlar için COVID-19 çalışmalarına liderlik etmek üzere atanan BMS Rusya Genel Müdürü Marek Vasicek’ten 1 Mayıs itibarıyla görevi devralan Ece Kaşıkcı Rusya’ya yeni genel müdür ataması yapılana kadar görevini sürdürecek.

20 yılı aşkın sektörel tecrübesi bulunan Ece Kaşıkcı, 2014 yılında BMS Türkiye’ye katıldı ve sırasıyla finans direktörü, İmmünoloji & Viroloji İş Birimi’nin direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2017 yılında Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Ece Kaşıkcı üstlendiği üst düzey görevleri kapsamında başarılı ve öncü birçok işe imza attı.

Bristol Myers Squibb'ten Rusya'ya görevlendirme
BMS Türkiye Ruhsatlandırma Direktörü Tülfer Aksöyek Sezer

BMS Türkiye yöneticileri Ayşegül Karzan Bilgiç ve Tülfer Aksöyek Sezer vekil lider olarak atandı. BMS, hem yurt içinde hem de yurt dışında sunduğu kariyer fırsatlarıyla çalışanlarının gelişimlerini destekliyor.

Bristol Myers Squibb'ten Rusya'ya görevlendirme
BMS Turkiye İş Birimi Direktörü Aysegül Karzan Bilgiç

Ece Kaşıkcı’nın Rusya Geçici Genel Müdürü olarak görev yaptığı bu süreçte BMS Türkiye İş Birimi Direktörü Ayşegül Karzan Bilgiç ve BMS Türkiye Ruhsatlandırma Direktörü Tülfer Aksöyek Sezer “vekil lider” olarak ek sorumluluklarla kurumun Türkiye’deki faaliyetlerinde etkin rol alacak. Ayşegül Karzan Bilgiç, tüm pazar içi ticari faaliyetlerden sorumlu olacak, günlük iş operasyonlarını denetleyecek, Pazara Erişim Departmanını destekleyecek ve Türkiye’nin bağlı olduğu CEETII Bölgesi yönetim ekibinin üyesi olacaktır. Tülfer Aksöyek Sezer, Ruhsatlandırma faaliyetlerine liderlik etmeye devam ederken, Hematoloji portföyünden sorumlu olacak.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler