Okan Üniversitesi Hastanesi’ne gelince…

Okan Üniversitesi Hastanesi’ne gelince… Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Hamdi Yılmaz, COVID-19 nedeniyle ertelediği tedavisini İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde devam etti.

Okan Üniversitesi Hastanesi’ne gelince… Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Hamdi Yılmaz, hastanelerde rahatsızlığı için oldukça zaman harcadı. Ancak tedavi sürecinin uzaması nedeniyle en son İstanbul’daki Okan Üniversitesi Hastanesi’ne tedavi için başvurdu. Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Hamdi Yılmaz, kalp krizi geçirerek başvurduğu hastanede tedavisine başlandı.

‘COVID-19 nedeniyle tedavimi aksattım’

Hastalık sürecinde yaşadıklarını doktorlarına anlatırken, “Kalbim durduktan sonra 112 aracılığı ile en yakın merkeze götürülmüşüm. İlk götürüldüğüm yerde ilk yardım müdahalesi yapılmış. Kalbimin durması ile o merkezde bana pil takılması gerekmiş. COVID-19 salgını nedeni ile hastanelerden hep çekindim. Pil takılması gerektiğinde oldukça çekimserdim. Belirli bir süre sonra çekimserliğimi bir kenara bırakarak İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ne gelmeye karar verdim” dedi.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha sonra doktorum pilimi takmayı uygun gördü. Şu anda gayet sağlıklıyım. Hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum. Corona virüs nedeni ile kimse tedavisini aksatmasın. Doktoruma ve hastane çalışanlarına teşekkür ederim.”

‘Kalp pili can simidi oldu’

Tedavi sürecini anlatan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Süha Çetin, “Biz pandemi döneminde oldukça yakınen takip ettik. Hastamız güvenle bize geldi ve anjiyosunu yaptık. Yapılan incelemelerin ardından pil takılması gerektiğine karar verdik. Hamdi Yılmaz, daha önce gittiği yerlerde hep tedirginlik yaşamış. COVID-19 nedeni ile enfeksiyon kapmaktan korkmuş. Tedavisini aksatmış. Bu nedenle tekrar kalp krizi geçirmiş. Hastamız sonunda kararlı bir şekilde bize geldi. Biz de ona güven verdik, sağlığına kavuşturduk. Şu anda kendisi için can simidi niteliği taşıyan cihazla komplikasyonsuz bir şekilde yaşamına sağlıklı bir şekilde devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Kalp krizi belirtileri kaç gün sürer?

Sağlıklı olan bir damara aniden pıhtı atması gibi bir durum söz konusu ise, önceden hiçbir belirti olmadan birdenbire kalp krizi görülebilir. Kalp krizinde görülen ağrı genelde 20 dakikadan uzun sürer. Sürekli devam edebilir veya aralıklı olarak girip çıkabilir.
Kalp krizi belirtileri nelerdir?
  • Göğüs Kafesi Ağrısı
  • Nefes Darlığı
  • Gövdenin Üst Kısmında Meydana Gelen Ağrı
  • Bulantı ve Kusma,
  • Aniden soğuk ter basması,
  • Ani baş dönmesi,
  • Sebepsiz ani yorgunluk atakları (Genellikle kadınlarda görülür),
  • Mevcut şikâyetlerin gitgide artıyor oluşu.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler