Philips’ten sağlık sektörüne teknolojik cihaz

Philips’ten sağlık sektörüne teknolojik cihaz… Philips, sağlık sistemlerine yeni bir teknolojik çözüm buldu. Memorial Ataşehir Hastanesi’nde kurulan BlueSeal magnet teknolojisi radyoloji alanında ilgi görüyor.

Philips’ten sağlık sektörüne teknolojik cihaz… Philips’in sağlık sistemlerine sunduğu yeni çözümü, BlueSeal magnet teknolojisine sahip Ingenia Ambition 1.5T MR, Türkiye’de ilk kez Memorial Ataşehir Hastanesi’nde kuruldu.

Radyoloji bölümlerinin günlük operasyonlarının temelini oluşturan ve çeşitli hastalık tanılarında sağlık profesyonellerini destekleyen Philips Ingenia Ambition 1.5T MR, Memorial Ataşehir Hastanesi’nin sürdürülebilir kaynaklarla, hızlı ve etkin bir şekilde daha fazla hastaya hizmet vermesinde önemli bir etki sağlayacak.

Bu önemli iş birliği ile ilgili Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, “BlueSeal magnet
teknolojisine sahip Ingenia Ambition 1.5T MR cihazımızı In-Bore çözümü ile birlikte
kullanmaya başlayan Memorial Ataşehir Hastanesi, özellikle klostrofobik veya
pediatrik hastalara sunduğu daha iyi bir çekim deneyimi ile hastalarına konfor
sağlıyor. Ingenia Ambition 1.5T MR her yönüyle çevre dostu ve sürdürülebilir bir
yatırım” dedi.

Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak

“Manyetik Rezonans Görüntüleme”nin teşhis ve terapi kılavuzluğu konusunda ender özelliklere sahip olduğunun altını çizen Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, helyum gerekliliği ve kurulum alanı konusunun ise hastanelere önemli operasyonel
yükler getirdiğini belirtti. Karabatak, Philips’in bu konuya eşsiz teknolojisi BlueSeal ile çözüm getirdiğini söyleyerek, magneti soğutmak için gerekli sıvı helyum miktarını önemli ölçüde (mevcut kullanımın binde 5’ine) azalttıklarını açıkladı. Bu sayede, hastanelere daha küçük alanlarda ve daha esnek kurulum imkanı sağlanarak, helyum, magnet ya da kullanıcı hatası kaynaklı operasyonel kesintiler meydana gelmesi halinde normal operasyonlara daha hızlı geri dönüş de dahil olmak üzere
önemli faydalar sunuluyor. Memorial Ataşehir Hastanesi’nde Türkiye’deki ilk kurulumu gerçekleşen Ingenia Ambition 1.5T MR sistemi için radyolog Prof. Dr. Pınar Polat Suma ise şu şekilde belirtti:

Madde alerjisi olan hastalarda

“Manyetik rezonans görüntüleme tekniklerinde hasta deneyimi dikkat ettiğimiz en önemli konulardan biri. Ingenia Ambition BlueSeal magnet teknolojisi ile helyumsuz MRG imkanı bizi son derece mutlu ediyor. Helyumsuz MRG teknolojisi ile klinik teşhis çıktılarından feragat etmeksizin, tüm hastalarımıza güvenle tarama yapabiliyoruz. Ayrıca beyin incelemelerinde kontrast madde alerjisi olan hastalarda kontrast madde kullanmadan  yaptığımız faz geçiş incelemesi (4D Trance) ile güvenli hasta taraması konusunda merkezimiz ayrıcalıklı hale gelmiş durumdadır. Philips çalışanları ile aynı yöne bakabildiğimiz için birbirimizi anlamadaki gayretlerinden ve iş birliği yaklaşımlarından dolayı tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz”.

MR tetkiklerinde rehberlik

Çok daha güvenilir klinik sonuçlar için Ingenia Ambition 1.5T MR sistemi
Philips Türkiye, acil durum helyum tahliyesi için bir havalandırma borusuna ihtiyaç
duymayan ve normal magnetlerden daha hafif olan BlueSeal’ın en yeni teknolojisi ile
geliştirilmiş teşhis yetenekleri ve verimlilik ihtiyaçlarını destekleyen Ingenia Ambition
1.5T MR sistemi için Memorial Ataşehir Hastanesi ile çeşitli bakım ve cihaz yaşam
döngüsü hizmetleri için de iş birliği içerisinde olacak. Bu gelişmiş cihaz teknolojisi ile
çok daha güvenilir klinik sonuçlar alınması hedeflenirken, etkileyici ambiyans
çözümleriyle de tüm MR tetkikleri boyunca hastaları rahatlatmak, onlara rehberlik
etmek ve genel deneyimlerini iyileştirmek mümkün olacak.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler