Polifarma İlaç’a “Güven” ödülü

Polifarma İlaç’a “Güven” ödülü… Polifarma İlaç, “Takviye Edici Gıda” kategorisinde “En Güvenilir Gıda Takviyesi” ödülünün sahibi oldu.

Polifarma İlaç’a “Güven” ödülü… Türkiye’de 36 yıldır toplum sağlığına ve sağlık sektörüne katkı sağlayan Polifarma İlaç, Güvenilir Ürün Platformu tarafından düzenlenen Feed The Future Ödülleri’nde ResQueen ile “Takviye Edici Gıda” kategorisinde “En Güvenilir Gıda Takviyesi” ödülünün sahibi oldu.

“Takviye Edici Gıda”

Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda sektörüne, tüketici sağlığına ve ürün güvenilirliğine katkı sağlayanların ödüllendirildiği Feed the Future Ödülleri’nin kazananları 24 Ekim Çarşamba günü Güvenilir Ürün Zirvesi’nde düzenlenen bir törenle açıklandı. 350 başvurunun alanında uzman 75 jüri üyesi tarafından değerlendirildiği Feed the Future Ödülleri’nde Polifarma İlaç, ResQueen ile “Takviye Edici Gıda” kategorisinde en güvenilir gıda takviyesi ödülüne layık görüldü. Ödülü, Polifarma İlaç adına Ar-Ge Müdürü Dr. Levent Kandemir aldı.

“Takviye Edici Gıda”

Lipozomal Vitamin C takviye edici gıda ürünü ResQuenn, Türkiye’de ilk defa Polifarma İlaç tarafından üretildi. ResQuenn, Blow-Fill-Seal (BFS) teknolojisi ile günlük kullanım dozuna uygun olarak tek kullanımlık paketlerde sunuluyor.

Polifarma İlaç Hakkında:

Hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen Polifarma’nın yolculuğu, merhum Eczacı Necdet Nuri Kumrulu’nun 1963 yılında kurulan Aroma İlaç’a 1983 yılında ortak olması, ardından ise 1992 yılında şirketi satın alarak faaliyetlerine aynı adla devam etmesiyle başlıyor. Bugün, 36 yıllık geçmişe sahip, yüzde 100 yerli sermayeli bir ilaç firması olarak pazar lideri olduğu serum üretiminin yanında, IV (damar yolu) ilaç portföyünü hızla geliştiriyor. 2021 itibarıyla girdiği reçeteli pazarlarda büyümeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler