SABİM-184 büyük ilgi görüyor

Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM-184) Corona Yardım Hattı hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Corona Danışma Hattı “Alo 184” üzerinden hizmet vermeye başladı. Alınan bilgilere göre sağlık sisteminde yaşanan sorunların eş zamanlı olarak belirlenmesi ve sorunun çözümünde etkili olacak mekanizmaların devreye alınması amacıyla kurulan SABİM, Corona virüsü hakkında bilgi verecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısında duyurduğu SABİM’e Corona virüsü ihbar hattının eklenmesi çalışmaları hızla tamamlandı. Bakanlık yetkilileri, “Alo 184” hattı üzerinden Corona virüsü konusunda danışmanlık hizmeti verecek olan merkezin faaliyete geçtiğini duyurdu.

Türkiye’de görülen vakaların bazı vatandaşların şikayetleriyle bağlantılı olarak bazı tedirginlikler yaşamaya başlamasının ardından, telefon hattının bu rahatsızlık ve şikayetlere hizmet vereceğini söyledi. Uzman hekimlerin de görev alacağı rehberlik hizmeti ile geniş bir kitleye bazı ön hizmetlerin verilmesi hedeflenmektedir.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler