Yüzünüzdeki estetik formülü çözüldü!..

Yüzünüzdeki estetik formülü çözüldü!.. Corona virüs (COVID-19) salgınıyla birlikte dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok alışkanlığımız değişti.

 

Yüzünüzdeki estetik formülü çözüldü!.. Alışkanlıklarımızı, rutinlerimizi ve hayata bakış açımızın bile değiştiği bu dönemlerde medikal estetik alanındaki uygulamaları tercihlerinde artan talepler söz konusu… Medikal estetik alanında ve ameliyatsız gerçekleştirilen uygulamalar arasında en fazla burun kaldırma, kaş kaldırma ve dudak şekillendirme gibi taleplerde artış yaşanmaktadır.

Dr. Figen Sayın YILDIRAN

İnsanların pandemi sürecinde kendi yüzleriyle baş başa kaldığını belirten Medikal Estetik Hekimi Figen Sayın Yıldıran, “Bu süreçte başta yüzlerindeki ve vücutlarındaki deformasyonları, olumsuz gelişmeleri yakından takip ederek, nasıl yeniden forma kavuşabileceklerinin formülünü aradı. Sonuçta kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra bireylerin bu değişimler için ilk tercih ettikleri yer kliniklerimiz oldu.” dedi.

Dr. Figen Sayın Yıldıran, pandemi ile birlikte yaşadığımız normalleşme günlerinde kadın ve erkeklerin en fazla tercih ettikleri burun kaldırma, kaş kaldırma ve dudak şekillendirme işlemlerini ve uygulama yöntemlerini anlattı:

Ameliyatsız Burun Estetiği…

Burun estetiği, yüzün şeklinde çok önemli bir rol oynadığı için alınan en önemli estetik uygulama kararıdır. Özellikle ameliyatsız yöntemin tercih edildiği burun estetiğinde, botoks ve dolgu ile burunda yapılan bir uygulamadır. Misafirlerimizin bir kısmında tek olarak işe yararlarken, genellikle birlikte kullanımında bölgede çok daha iyi sonuçlar elde etmekteyiz. Burun estetiği uygulaması, cerrahi olmayan ve düşük riskli bir işlemdir.

Burun dolgusu estetiği misafirimize birçok avantaj sunmaktadır. Birincisi, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok misafirimiz için için iyi bir seçenektir. İkincisi, rötuşların gerçekleştirilmesi çok kolaydır, çünkü belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek için basit bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleriyle, burun, enjeksiyonlarla arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar “şekillendirilebilir”. Ve üçüncü olarak, burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir.

Dudak Dolgusu…

Adını yunan mitolojisi ve güzellik tanrıçaları da örneklendirilerek yapılan ve özellikle yüz dolgusu işlemleri arasında yer alan bir diğer uygulama da dudak dolgusudur. Bu işlem sıklıkla yüzümüzdeki asimetrik dudak problemlerini ortadan kaldırmak, dolgun bir dudak yapısı elde etmek için talep edilmekte…  Her bir dudak dolgusu uygulaması kişiye özel planlanır. Bu nedenle enjekte edilecek dolgu maddesi oranı da kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Bazı gençlerde yapısal özellik olarak dudaklar incedir. İnce dudaklardan memnun olmayanlar, dudak dolgusu uygulamasıyla istedikleri görünüme sahip olabilir. Bunun yanında yaşlanan bireylerde de yüzdeki diğer bölgeler gibi dudaklar da çekiciliğini yitirir. Dudaklar hacim kaybederek daha ince ve düz hale gelir. Buna ek olarak dudağa arkadan destek veren çene kemiklerdeki osteoporotik değişiklikler ve dişlerdeki yükseklik kaybı dudakların aşağı sarkmasına neden olur. Bu ve benzeri deformasyonlar ameliyatsız olan bu uygulama ile kolayca şekillendirilebilir.

Yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dudak dolgusu uygulaması konusunda uzman hekimler tarafından, FDA onaylı ürünler, doğru teknik ve yöntemle yapıldığı takdirde son derece güvenli bir uygulamadır.

Kaş Kaldırma…

Kaş kaldırma ihtiyaca göre ameliyat ile veya da cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemlerle yapılabilir. Yaşlanma süreci, kilodaki değişimler, maruz kalınan güneş ışınları, kaş ortasındaki çizgilerin belirginleşmesine ve kaşlarda düşmeye neden olur. Daha genç bir görünüm ve daha anlamlı bir bakışa sahip olmak için uygulanan estetik işlemleri farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

– İple kaş kaldırma
– Cerrahi Yöntem
– Fokus Ultrason Hifu Yöntemi
– Fraksiyonel Radyo Frekans Altın İğne

Kliniğimizde genellikle ameliyatsız yöntemleri tercih etmekteyiz. Günümüzde gelişen teknolojilerle, göz şekline yapılan ufak müdehalelerle daha etkileyici gözlere sahip olmak mümkün… Son dönemlerde özellikle tercih edilen kedi gözü, badem göz, çekik göz gibi isimlerle adlandırılan estetik işlemleri talep görüyor. Ameliyatsız ve ip askılama yöntemi ile cilt altına ipler yerleştirilerek istenilen ölçüde kaşlar kaldırılarak misafirlerimizin memnuniyetleri sağlanmaktadır.

Kaş kaldırma işlemiyle göz estetiği, gelişmiş tıp teknolojisi ile acısız, kanamasız, bandajsız ve risk teşkil etmeyen operasyonlarla çok daha kolay ve etkin olarak gençlerin tercihi olmuştur.

Dolgu ile ilgili son dönemlerde bilinen yanlışlar

– Her zaman ördek dudak olur.
– Abartılı ve tasarımı bozuk dudakları kadınların kendileri istiyor.
– Her kadın abartılı dudak istiyor.
– Dudak dolgusu eritilemez.
– Erkeklere dudak dolgusu yapılmaz.
– Her zaman çok ağrılı bir uygulamadır.
– Her zaman çok morarır.
– Takıntılı tipler dudak dolgusu yaptırır.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler