İngiltere’de seyahat kısıtlamaları uzatılıyor

İngiltere’de medya, Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan yurtdışı seyahat kısıtlamalarının Haziran ayının sonuna kadar uzatılacağını gündeme taşıdı.

İngiltere’de seyahat kısıtlamaları uzatılıyor… İngiltere’de, Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kurallara aykırı şekilde ülkeden ayrılmak isteyenlere 5 bin sterlin para cezası uygulanacağı açıklandı. Önümüzdeki aylarda uygulanacak olan kurallarla ilgili yasa tasarısını hazırladığı belirtildi. Perşembe günü Parlamento’da oylanacak olan tasarının 29 Mart itibarıyla yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bu düzenleme kapsamında da yurtdışına seyahat kısıtlamasının 30 Haziran’a kadar devam etmesi öngörülüyor.

İngiltere, ülke dışına seyahatlere ancak “makul gerekçeler” için izin veriyor. Bunlar arasında iş seyahati, eğitim, sağlık nedenleri ve acil durum gibi gerekçeler yer alıyor. Turistik amaçlı seyahatler ise yasak.

İngiltere hükümetinin oluşturduğu çalışma grubu, 12 Nisan’da yurtdışı seyahatlere izin verilmesiyle ilgili raporunu sunacak. The Times gazetesine açıklama yapan bir hükümet yetkilisi, insanların 17 Mayıs’tan önce seyahat etmelerini engellemek için kısıtlamaların süresinin uzatıldığını söyledi. Başbakan Boris Johnson, Avrupa’da son dönemde vaka sayılarında artış yaşandığına dikkat çekerek, üçüncü dalganın İngiltere’nin “kıyılarına vuracağını” söyledi.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler