Kansere farkındalık arttı 

Kansere farkındalık arttı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, (KAÇUV) 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanserleri Günü’nde #sarıyıfarket sloganıyla başarılı işlere imza attı.

Kansere farkındalık arttı
Siz de #sarıyıfarket etiketiyle yapacağınız bireysel etkinliklerle, çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekebilir, farkındalığın artmasına destek olabilirsiniz.

Kansere farkındalık arttı. Çocukluk çağı kanserleriyle mücadelede tedavi ve hastalığın önlenmesine yönelik bilgilendirme çalışmaları da gerçekleştiren Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, (KAÇUV), 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanserleri Günü için Türkiye’nin dört bir yanındaki gönüllerinin ve ünlü isimlerin desteğiyle toplumun çocukluk çağı kanserleri ve tedavi imkânlarına dair farkındalığını arttırdı.

Psiko-sosyal destek veriyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), kanser riski taşıyan ya da tedavisi devam eden çocuklara; uygun tedavi ortamları sağlıyor, psikolojik ve psiko-sosyal destek veriyor, eğitimlerine devam edebilmelerine destek oluyor ve erken teşhis ile doğru tedavinin önemini vurgulamak adına farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor.

#sarıyıfarket sloganı ilgi gördü

KAÇUV, 2013 yılından itibaren15 Şubat Çocukluk Çağı Kanserleri Günü kapsamında kamuoyunun dikkatini çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla projeler geliştiriyor. Çocukluk çağı kanseri hakkında kamuoyunda farkındalık yaratarak, hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekmek, korunma yolları ve belirtileri konusunda bireyleri bilinçlendirmeyi hedefleyen KAÇUV, #sarıyıfarket sloganıyla basın, medya ve tanınmış kişiler aracılığı toplumun önemli bir kesimine ulaşma imkânı buluyor.

Geçmişten günümüze hayata geçen tüm etkinliklerde çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekmek için #sarıyıfarket sloganıyla hareket eden KAÇUV, Türkiye’nin dört bir yanındaki gönüllüleriyle birlikte bu yıl da oldukça başarılı projelere imza attı. KAÇUV bünyesinde yer alan doktorların basılı ve görsel basın yoluyla bireylere ulaşmasının yanı sıra VakıfBank Spor Kulübü Menajeri Banu Can Schürmann, Başantrenör Giovanni Guidetti ve Voleybolcu Cansu Özbay, kanser tedavisi gören çocuklar için “Umut Kafe”de satış yaparak alışveriş yapanlara KAÇUV logolu tişört de hediye ettiler. Birçok farklı kurumda, farkındalık sunumları gerçekleştiren KAÇUV, 15 Şubat haftasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü sarı ile renklendirerek, çocukluk çağı kanserlerine ışık tuttu. KAÇUV 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanserleri Günü için özel hazırladığı filmle de kanser tedavisi gören bir çocuğun umut dolu hikâyesini ve başarıyla tamamlanan tedavi sürecinin ardından arkadaşlarına bıraktığı sevgiyi en saf haliyle izleyicilere aktardı. Ünlü isimlerde bu filmi kendi sosyal medya hesaplarında paylaşarak KAÇUV’un farkındalık çalışmasına destek oldular.

‘Umudumuz daha da büyüyor’

KAÇUV Genel Müdürü Kübra Avtepe, toplumun tüm kesimlerinden gelen destek ve bağışlar sayesinde, #sarıyıfarket projesinin büyük bir başarıya ulaştığını söyledi. Her bir katkının, umutla yeşeren bir fidana dönüştüğünü ifade eden Avtepe, “#sarıyıfarket projesiyle yapılan çalışmalar, toplumda büyük bir duyarlılık ve dayanışma örneği olarak karşılık buldu ve bir başarı hikayesi oluştu. KAÇUV’a yapılan her destek, bir çocuğun hayatında umut oluyor ve sağlıklı bir geleceğin temellerinin atılmasına katkı sağlıyor. İyiliği yaymak için el ele verdiğimizde ışığın daha da parlamasına destek oluyoruz. Katkıda bulunan herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlerin desteğiyle, tüm çocuklarımızın geleceğe umut dolu gözlerle bakmasını sağlamak için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Nerede UMUT varsa orada YAŞAM var” dedi.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler