Sahil çamı kozalağının sırrı açığa çıktı

Sahil çamı kozalağının sırrı açığa çıktı. İstanbul Üniversitesi Moleküler Tıp doktoru Dr. Hande Karagedik, ürettiği gıda takviye edici şurubunu piyasaya sürdü.

İstanbul Üniversitesi Moleküler Tıp doktoru Dr. Hande Karagedik, uzun çalışmalar sonucunda sahil çamı kozalağından ürettiği gıda takviye edici şurubunu piyasaya sürdü. Bitkiler ile modern tıbbı birleştiren Karagedik, kozalağın sağlık için ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkardı.

Türkiye’de yetişen kozalakların özelliğini keşfeden bilim insan Karagedik, aldığı özel izinle etkin maddesi zengin olan sahil çamı kozalaklarını toplayıp Pinester Pine’ı üretti. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan ruhsatlı olan şurup, içinde hiçbir katkı maddesi bulunmaması ile birlikte dört yaşından büyük çocuklar dahil her yaştan kişinin kullanımına da uygun.

Halasının küçükken öksürüğünü engellemek için çam ağacından elde ettikleriyle hazırladığı karışımı bir öksürük şurubuna dönüştüren Dr. Hande Karagedik, kozalağın iyileştirici gücünü insanların yaşam kalitesini arttırmak için kullandı.

İlgili Makaleler

spot_img

Güncel Haberler